Dedektörle Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

DEDEKTÖRLE KIRMADAN SU KAÇAĞI TESPİTİ

Su sızıntıları genellikle yeni yerleşim binalarda başa gelen bir sıkıntı olarak karşımıza çıkmaktadır. Çoğunlukla tespiti için uzun tadilat işlemleri yapmak ve tekrar inşaat haline geri dönmek gerekeceği için bu işlemden son ana kadar da kaçılırdı. Ancak artık teknoloji ile birlikte su kaçağı tespiti kolay ve kısa sürede gerçekleştirilebiliyor. Kırmadan su kaçağını tespit için üretilmiş özel detektör ile tek bir çatlak bile açmadan su kaçağının yeri tespit edilebiliyor. Pek bilinmeyen bir cihaz olan su kaçağı tespit detektörü, uzman eller tarafından kullanıldığında kısa yoldan sonuca ulaşmayı sağlıyor. Firmamız da dedektörle kırmadan su kaçağı tespiti yaparak, bu sorunu ortadan kaldırıyor.  

Neden Su kaçağı Tespitine İhtiyaç Duyulur?

Bina içerisine yerleştirilen su tesisatını amacı mekân içinde kullanılan suyun sağlıklı bir döngü ile iletilmesini sağlamaktır. Kullanılabilir suyu kullanıma hazır hale getirirken atık suyu da mekân dışına çıkan tesisat zamana bağlı olarak sızmalar yapabilir ya da döşeme sırasında yapılan bir hata fark edilmez ve sonrasında sızmalara sebep olabilir.  Bu su sızıntıları ise zamanında müdahale edilmediğinde ciddi ve masraflı sorunlara neden olabilir. Üstelik ilerlerse yalnız kendi mekânımıza değil civarımızdaki ekli mekânlara da zarar verecek seviyeye gelebilir.

Bu nedenlerle su kaçağının yerinin kısa sürede tespit edilmesi binalar ve yaşam kalitesi açısından hayati bir önem taşımaktadır. Yeni teknolojinin sağladığı imkânlarla bu işlem artık çok daha kısa sürede ve kırıp dökmeye gerek kalmadan gerçekleştirilebilmektedir.

Su Kaçağı Tespitinde Dedektör Nasıl Çalışır?

Ses dalgalarını takip etmek mantığı ile yola çıkan sistem; farklı, olağan dışı ses dalgaları tespit ettiğinde uyarı veriyor. Duvar içindeki normal dalgalanmalar arasında sızan suyun ses dalgaları cihaza kısa sürede takılabiliyor. Son teknoloji ile tasarlanmış su kaçağı tespit cihazı tüm dış ortam seslerini su şebekesinden gelen sızıntı sesinden ayırt edebilecek ya da ortam dışında kalacak şekilde alçaltabilecek şekilde üretilmiştir.

Bu dedektör ile hizmet veren uzman ekibimiz sayesinde nereden geldiği anlaşılmayan su sızmalarını tespit edebilecek, nedensiz artan faturalarınıza çözüm bulabileceksiniz. Bunu yaparken de özenle seçip düzenlediğiniz fayans döşeme duvarlarınıza hiçbir şekilde zarar verilmemiş olacak.