Duvarlarda Su Sızıntısı

DUVARLARDA SU SIZINTISI

Tesisat kaynaklı su sızıntıları duvarlarda olumsuz bir görüntüye sebep olmaktadır. Duvarlarda su sızıntısı kendini genellikle kabarma ile gösterir fakat duvarınızda oluşan her kabarma ve boya dökülmesi su tesisatı ile ilgili olmayabilir. Duvarlardaki bu durumun boya sorunlarından ötürü de meydana gelme ihtimali mevcuttur. İşinde uzman bir boyacı zaten kolaylıkla konuyu anlayacaktır. Eğer ki siz boyacınızla görüştükten sonra konunun su tesisatı ile ilgisi olduğu anlaşılırsa firmamızın deneyimli ekibi duvarınızdaki sorunu çözmek ve size yardımcı olmak üzere işlemlere başlayabilir.

Duvarlarda su sızıntısından ötürü kabarmalar, sıva dökülmeleri gerçekleştiğinde, yetersiz yöntemlerle yapılan işler olumsuzluklara kapı aralamaktadır. Tadilattaki zorluk, sıkıcı ve uzun süreçler duvarlardaki bu sorunu olduğundan daha olumsuz ve kötü bir halde gösterebilir. Artık teknoloji oldukça gelişti ve biz de ekip olarak bu hıza ayak uydurabiliyor, kendimizi yenilemeye ve geliştirmeye özen gösteriyoruz. Sorununuzun çözümü için yapacaklarımıza, ev ya da iş yerinizin tesisatlarını kontrol etmekle başlıyoruz. Su sızıntısının tespit edilmesi gereklidir ve bunu yapabilmek pek de kolay değildir. Çünkü duvarlardaki kabarmalar tam olarak su kaçağının olduğu bölgeyi göstermeyebilir. Sızıntının duvarın başka bir yerinde başlamış, ilerleyerek gitmiş ve o noktada duvarı kabartmış olması da mümkündür. Yani renk değişiminin, sıva kabarıklığının ya da rutubet kokusunun olduğu bölge tadilat için kırılırsa boşa masraf çıkabilir. Bunun önlenmesi içinse ekibimiz detektörler aracılığıyla duvarlarınızı dinler ve sızıntıyı tespit eder. Bu yöntemle duvarın içindeki sızıntının nerden başladığı tam olarak tespit edilir. Nokta atışıyla belirlenen sızıntı yeri, tadilat için bize net bir şekilde yardımcı olur. Onarım kolaylıkla gerçekleşir. Suya yapılan basınç testi sonucunda basınçta bir düşüklük gözlenmiyorsa sorun sızıntıdan kaynaklanmıyor da olabilir. Bütün değerlendirmeler rapor edilir.

Duvarlarda su sızıntısı sorununun çözümü oldukça kolaydır. Yanlış yerlerden kırılmalar, gereksiz yere ev ve iş yerinizdeki tadilat sürecinin uzaması ve tüm bunların sizi yorması gibi problemlerle artık karşılaşmayacaksınız.