Evde su kaçağı nasıl anlaşılır ?

EVDE SU KAÇAĞI NASIL ANLAŞILIR?

Evlerde herkesin kullandığı mutfak muslukları tuvalet, banyo ve lavabolardan her gün onlarca litre su akıtılmaktadır. Bu sularla ihtiyaçlarımızı karşılarken eskiyen malzemeler veya zamanında tamir yapılmaması sebebiyle lavabo, banyo ve musluklarda su kaçakları meydana gelir. Evlerde yaşanılan su kaçakları su israfına ve evlerde faturalara yansır. Firmamız bu problemin önüne geçmek için tüm imkanlarıyla hizmetinizde.

Evde Su Kaçaklarını Anlamak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Evde su kaçaklarını anlamanın birkaç yolu vardır. Evde su kaçağınız varsa su tesisatçısı çağırmadan önce su kaçağını tespit edebileceğimiz çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Eğer ki kendini çözüm bulamıyorsanız bu işi iyi yapan evde zayiat vermeyecek iyi bir usta bulmanız gerekebilir. Evde su kaçağını anlamanın ilk yolu sayaç kontrolüdür. Eğer evinizin herhangi bir yerinde su kaçağında şüpheleniyorsanız su sayacının numarasını bir yere yazıp birkaç saat beklemeniz gerekir. Eğer su sayacı yazdığınız numarada fazlaysa su harcandığını bir yerde su kaçağının olduğunu anlamak gerekir. Yani sizin musluğunuz kapalı olduğu halde su sayacı dönüyorsa su kaçağının olduğunu ve yerini tespit etmelisiniz. Bunun içinde su damlası olan bir yer gördüyseniz ya da fark ettiyseniz muhtemelen kaçağın kaynağını bulabilirsiniz.

Su kaçaklarının anlamanın diğer bir yolu alt kata su sızmasıdır. Eğer sizin lavabo ya da banyonuzdan alt kata su damlıyorsa suyun damladığı yerden su kaçağını kolayca anlamak mümkün olabilir. Bu durumda yapmanız gereken şey musluğu kapatıp damlayan yere gidip kaçağın nereden olduğunu anlamaya çalışmaktır. Su yolu nereye gidiyorsa sızıntı nerede yoğunlaşıyorsa orada kaçağın olduğunu anlamak mümkündür. Su kaçaklarının en çok olduğu bölgelerden bir tanesi de klozetlerdir. Taharet muslukları klozet alt kısımları su kaçağı ve sızıntıların yoğun yaşandığı bölgeler arasında yer alır. Mutfak lavabosunda yaşanan su kaçakları lavabolarda yaşanan su kaçakları da evde yaşanılan su kaçaklarındandır. Buralarda yaşanan su kaçaklarının sebepleri malzemelerin çok eski ve yıpranmış olması, iyi bir montaj yapılamaması musluk ve lavabolarda boşluklar olması su kaçaklarının meydana gelmesinde etkilidir.

Su Kaçağı İçin Su Arama Cihazları

Eğer bu yollarla çözüm bulamadıysanız iyi bir tesisat ustası çağırmanız gerekmektedir. Bu işi çok eskiden beri yapan değil bu işten iyi anlayan birini bulmanız ve evinizde su kaçağı için yapılan kırmaların eşyalara evin yapısına zarar verebileceği unutulmamalıdır. O yüzden su kaçağı için su kaçak arama cihazları mutlaka kullanılmalıdır. Artık bu cihaz sayesinde eski kırma yöntemleri kalkmış su kaçağı tarama cihazı aracılığıyla kolayca su kaçağını öğrenebilirsiniz. Bu alanda modern teknolojinin tüm imkanlarını kullanan firmamızı tercih edebilirsiniz.