Mobil Sistem Temiz Su Tesisatı

MOBİL SİSTEM TEMİZ SU TESİSATI

Firmamız tarafından mobil sistem temiz su tesisatı Pe –Xc ve PE –Xb boruları kullanılarak uygulanır. Bu borular inşaat halindeki binanın şap betonunun altına yerleştirilir.  Spiral şeklinde bir kılıfın içinden aktarılırlar ve bu kılıfın içinden geçerek çamaşır musluğu,  ara musluklar, lavabo bataryaları, banyo bataryaları, mutfak bataryalarına soğuk ve sıcak suyun taşınmasını sağlarlar. Böylece evinizde tüm musluklara sıcak ve soğuk su akışı sağlanırken bu borular su tesisatı için özel olarak tasarlanmış yeni teknoloji ürünüdürler ve kolay kolay yıpranıp deforme olmazlar.

Spiral kılıf boru aynı zamanda koruyucu özelliğe sahiptir ve hava yastığı görevi yaparak suyun ısısını sabit tutmanıza, soğuk suyu soğuk, sıcak suyu sıcak olarak tutabilmenizi kolaylaştırırlar. Bükülme sırasında kesit daralmasını engellemek amacıyla spiral şekilde üretilen bu kılıf boru sayesinde bükülen borularda kesit daralması sorunu da yaşanmasının önüne geçilir. Koruyucu spiral borular kırmızı (sıcak), mavi (soğuk) olmak üzere iki renkte olarak üretilir. Böylece de bir tesisat yeniliği sırasında sıcak ve soğuk su boruları hemen belli olur ve yenileme hangisi için yapılacaksa o boru kolayca tespit edilir ve bu borunun yenilenme işlemi tamamlandı. Kılıfın çapı ise 16mm PE- X boru için ise 25mm olarak üretilir.

Sağlıklı Sistem

Ayrıca sıcak ve soğuk su hattına döşenen bu borular, şap beton atıldıktan sonra uygun noktalarda vanalı kollektörler ile bağlanır ve uzun yıllar verimli bir şekilde kullanım sağlarlar. Bunun haricinde olarak mobil sistem temiz su tesisatında bir arıza oluşması veya boru patlaması durumunda şap betonun altında kalan spiral borudan çekilerek kolayca çıkarılır ve arızanın tamiri firmamız tarafından titizlikle sağlanır. Yerine sağlam boruyu taktıktan sonra yine uzun seneler boyunca su hattınızı sorun yaşamadan rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz. Böylece sisteminizin güvenliğini ve uzun yıllar dayanmasını sağlayacak bu sisteme geçişinizi sağlamanız eviniz ve sizin için oldukça iyi olacaktır. Siz de su tesisatınızı firmamızın uyguladığı bu sistem ile daha pratik ve daha sağlam bir hale getirin.