Modern Cihazlarla Su Kaçağı Tespiti

 MODERN CİHAZLARLA SU KAÇAĞI TESPİTİ

Her türlü yaşam alanında kullanılan lavabo, tuvalet ve atık su sistemlerinde çeşitli nedenlerle tıkanma ve su kaçakları yaşanabilmektedir. Bu tür kaçaklar evlerimizde olabileceği gibi kurumsal hizmet veren yerlerde karşımıza çıkabilir. Firma olarak bizler son teknolojinin tüm yeniliklerini kullanarak su kaçağı tespit işlemlerini profesyonel olarak yapmaktayız.

Eski Teknikleri Rafa Kaldıran Yenilikler

Su kaçaklarının tespiti ve giderilmesinde firmamız olarak son teknoloji ürünü sistemler ile hizmet vermektedir. Bu tür sorunların çözümü için konvansiyonel yöntemler yani kırma, dökme gibi işlemler firmamızca artık geride bırakılmıştır. Gelenekselleşmiş bu yöntemlerle yapılan uygulamalar hem kirlilik hem de aşırı masrafa yol açmakta ve müşteriler için zahmete neden olmaktaydı. Ancak firmamız son teknoloji ürünü termal kameralar ve akustik dinleme cihazlarıyla sorunların noktasal tespitini yaparak minimum sürede çözüm önermekte.

Su Kaçaklarında Kullanılan En Son Teknolojiler

Firma olarak alnında uzman personel ve son teknoloji ürünü ekipman su kaçaklarına  profesyonel çözümlere  sunmaktayız. Müşteri memnuniyeti ve kalite temelinde çalışan firmamız çeşitli yöntemlerle su kaçaklarına çözüm getirmektedir. Bunlar:

Dinleme Cihazı: Devreler içerisinden geçen soğuk veya sıcak akışkan maddenin ses bütünlüğünün incelenip noktasal tespitlerinin yapılmasında kullandığımız cihazlardır. Bu cihazlarla hasar noktaları kolaylıkla saptanmaktadır.

Termal Kamera: İçerisinde sıcak veya soğuk su taşıyan devrelerin sıcaklık kırılma noktalarının duyarlılığına göre çalışan infrared kameralı sistemlerdir. Devrenin geçtiği güzergahı görüp, arızanın noktasal tespitini yapmakta kullanılır.

Nem Ölçerler: Su kaçaklarının tespitinde kullanılan yardımcı bir ekipmandır. Termal kamera ve dinleme cihazına oranla daha az hassas olsa da sıvının temas ettiği noktanın 2-4 cm derinliğine kadar olan nem farklılığına göre işlem yapmaktadır.

Kaçak Tespitinden Sonraki İşlemler

Profesyonel cihazlarla yapılan kaçak tespitlerinin ardından bu kaçaklarının onarımı için 2 yöntem uygulamaktayız.

1-Kimyasal Yöntemlerle Onarım: Devrelerde meydana gelen tıkanıklık ve kaçakların giderilmesinde en çok kullanılan yöntemdir. Bu yöntemle yapılan uygulamalar hem daha ekonomik hem de güvenilirdir. Özellikle yaşam alanlarında devre tadilatı için pek çok insan kırılarak işlem yapılmasından hoşnut olmazlar. Bu sebeple bu yöntem çok tercih edilmektedir.

2-Noktsal Kırma: Bu yöntem tespit edilen ve kimyasal müdahalenin mümkün olmadığı yerlerde, minimum kırma işlemi uygulanarak yapılır.