Robotla Pimaş Açma

ROBOTLA PİMAŞ AÇMA 

Pimaşlar, banyo, tuvalet gibi pis suların atılmasında kullanılan borulardır. Pimaşların tıkanmasının nedeni ise genellikle suyla temas ettiğinde erimeyen maddelerdir. Pimaşlar genellikle gider borularına atılan ıslak mendil, tuvalet kâğıdı, naylon poşet gibi suda tam olarak erimeyen maddeler yüzünden tıkanır. Bu maddelerin yanı sıra borularda meydana gelen çökmeler ve hatalı eğilimlerden kaynaklanan tıkanıklıklarda meydana gelebilir. Borulardaki bu istenmeyen eğilimi önlemek için işine önem veren firmamız pimaş tesisatlarında hassas terazi kullanır.

Robotla Pimaş Açma İşlemi

Eski binalarda ve iş yerlerinde kullanım ömrüne bağlı olarak pimaş borular tıkanabilir. Pimaşlardan geçen atık su nedeniyle boruların esnekliği, dayanıklılığı giderek azalır ve borunun iç yüzeyinde su hızının yavaşlamasına neden olan bir tabaka oluşur. Bu tabaka gider hattında tıkanma sorunuyla karşı karşıya kalınmasına neden olur.

Pimaş açma işlemlerinde zor olan kısım tıkanıklığın tespit edilmesidir. İlkel yöntemlerle yapılan tespit işlemleri hem zaman kaybına hem de yanlış boruya ulaşılması durumunda sorunun daha fazla büyümesine neden olur. Bu nedenle uzman personelimiz tarafından tıkanıklık tespit edilmeli ve kırma problemlerinden kurtularak pimaş açılmalıdır. Kırmadan ve gider borularına zarar vermeden pimaş açmak için tıkanıklığın olduğu yer kameralı cihazlarla tespit edilir. Kameralı cihazlar; tıkanıklığın tam yerini, tıkanıklığa neyin sebep olduğunu görüntüleyerek çözüm için ne tür bir teknolojik cihaz kullanılması gerektiğine karar verilmesinde en büyük yardımcıdır. Tıkanıklığın tespitinden sonra pimaş açma işlemi için özel olarak üretilmiş robot cihazlar ile tıkanıklığın olduğu yere ulaşılır, bu robot cihazlar pimaş içerisinde tıkanıklığa sebep olan maddeyi yüksek bir dönme işlemiyle parçalayarak eritir ve tıkanıklığı Bu şekilde açar.

Pimaş Aç Kimyasalları Kullanılmalı mı?

Pimaş aç kimyasalları etkin asidik yapısıyla pimaş içerisinde tıkanıklığa sebep olan maddeleri eritebilir. Ancak bu maddelerin büyük olması ya da pimaş aç kimyasallarının etkilemediği bir madde olması durumu her zaman için söz konusudur. Pimaş aç kimyasallarının diğer bir dezavantajı ise pimaş borularınıza zarar vererek özellikle bağlantı yerlerinde yıpranmalara ve açılmalara neden olmasıdır. O yüzden pimaş aç kimyasallarının kullanılması çok fazla önerilmez.