Son Sistem Cihazlarla Su Kaçağı Tespiti

SON SİSTEM CİHAZLARLA SU KAÇAĞI TESPİTİ

Tüm hayat rutinimizi geçirdiğimiz, yaşam alanlarımız olan evlerimiz veya iş yerlerimizin sağlıklı su devir daimini sağlamak amaçlı döşenen su tesisatları;  yapılan hatalar, ihmaller veya zaman bağlı aşınımlar nedeniyle sıkıntılı zamanlara da sebep olabiliyor. Su şebekesi ile ev, iş yerleri arasında bağlantı sağlayan tesisatlar sızıntıya sebep olduklarında kontrolsüz su çıkışlarına, mekân içine sızıntılara sebep olabiliyor.  Bu su sızıntıları ise kırma ve delme gibi işlemlerle yapıldığında masraflı ve zararlı bir işlem haline geldiğinden son ana kadar görmezden geliniyor. Bu sefer de çok daha büyük ve geri dönülmez sorunlar kapımızı çalmış oluyor.  Ancak gelişen teknoloji her alanda olduğu gibi bu alanda da insanın hizmetine koşuyor. Son zamanlarda kullanılan son sistem su kaçağı tespiti cihazları tek delik açmadan ve çok kısa sürede su kaçağının kaynağını tespit edebiliyor. Firmamız bu konuda gayet başarılı çalışmalara imza atmaktadır.

Kırmadan Su kaçağı Tespiti Yapan Cihazlar Nasıl Çalışıyor?

Çeşitli teknolojiler üretilmiş cihazlar farklı yöntemler ile su kaçağını tespit edebiliyor. Ortak noktaları ise, kırıp dökerek hasara sebep olmamaları ve kısa sürede su kaçağını tespit edebilmeleri oluyor.

Pis Su Kamerası: Atık su tesisatı için üretilen su kaçağı tespit cihazı manuel olarak ortama bırakılır ve dış tarafında bulunan kamerası ile ortam izlemesi imkân sunar böylece iç tarafta yaşanan sorunun kaynağına inilmiş olur.

Termal Kamera: Duvar içindeki su tesisat borularının geçiş yönlerini gösteren termal kameraya sahip cihaz çatlağı olan ve sızıntıya sebep olan boruyu bulur ve direk kaçak tespiti yapabilir.

Dinleme Cihazı: Su dalgalarının sesini takip ederek kaçağın yerini tespit eder. Sıcak/soğuk su geçişi sağlayan tesisatlardaki kaçakları kısa sürede ve kesin olarak tespit edebilir.

Nem Ölçer: Cihaz diğerleri gibi kesin bölge tespiti yapamaz. Onun yerine nem seviyesini ölçtüğü için suyun geçtiği yerleri iki ila dört santim derinliğe kadar göstermeye yardımcı olabilir.

Geleneksel yöntemler ile su kaçağı tespitine çalışılması hem masraf hem de sonrasında ciddi bir temizlik işi çıkaracaktır. Bu yöntemde ısrar eden ve modern teknolojilerle çalışmayan tesisatçılar kısa yoldan halledilebilecek bir işlemi çok daha uzun zamana yaymakta ve çok daha sıkıntılı bir süreç içerisinden geçilmesine neden olmaktadır. İhtiyaç halinde teknolojik cihazlarla ve modern anlayışla hizmet veren firmamızı tercih etmeniz her açıdan kar etmenizi sağlayacaktır.