Su Kaçağı Tespit Cihazları

SU KAÇAĞI TESPİT CİHAZLARI

Özellikle çok katlı yerleşim yapılarında, bina yapısından kaynaklanan su kaçağı problemleri görülmektedir. Ofis ve evlerde yaşanan bu sorunlar özellikle su kullanımının çok fazla olduğu mutfak, banyo ve tuvalet bölümünde tavanda görülmektedir. Duvarda terleme ve lekelenme olarak beliren bu sorunlar zamanla damla halinde ya da yoğun su akıntısı olarak görülmektedir. Eğer bu sorun önemsenmez ise bu sızıntı zamanla yoğunlaşarak o bölgede su birikimine ve zamanla duvarda çürümelere sebep olacaktır. İşte firmamız bu noktada devreye girerek su kaçaklarından olumsuz etkilenmemeniz için her türlü tedbiri almaktadır.

Zamanında Müdahale

Su sızıntısı olan bölge kötü görünümünden ziyade bulunduğu alanda bakteri oluşumuna sebep olacak ve o alanda yaşayan kişilerin de sağlığını olumsuz yönden etkileyecektir. Bu sebeple bu bölgenin zamana bırakılmadan en kısa sürede kaçağın olduğu yer tespit edilerek müdahale edilmelidir. Su kaçağı probleminin oluşum sebebi tesisat borularının kalitesiz malzemeden üretilmiş olması, yanlış montaj ve boruların zamanla yıpranıp eskimesinden kaynaklanmaktadır. Önceki yıllarda, bu problemin kaynağını bulmak için duvarları kırmak, fayansları sökmek gerekirdi. Yaşanan ortam adeta tekrar baştan yapılmak zorunda kalınır, hem ustaya hem de tekrar düzenleme için maddi olarak büyük kayıplara sebep olurdu. Ancak teknolojinin ilerlemesi ile su kaçağı problemlerini su kaçağı tespit cihazları ile hiçbir yere zarar vermeden tespit etmek mümkün olmaktadır.

Son Teknoloji Ürünler

Su kaçağı tespit cihazlarımız son teknoloji ile üretilmiş ve duvar dışından lazer ışınlar ile taranarak sorunlu bölgenin kısa sürede ve zahmetsizce bulunmasını ve sorunlu bölgeye direk müdahale edilmesini sağlamaktadır. Bu cihazlar ev ve ofis ortamlarındaki kaçakları bulmak için uygundur. Cihazlar kameralı ve dinleme cihazları olmak üzere iki çeşittir. Dinleme cihazı ile cihaz duvara yaklaştırılarak ve hassas cihaz sayesinde kaçak borudan sızan su dinleme yöntemi ile tespit edilir ve o nokta kırılmak sureti ile gerekli tamir ve bakım yapılır. Kameralı su kaçağı tespit cihazı ile su sızıntısının bulunduğu noktada küçük bir açıklık oluşturularak termal kamera ile o nokta taranır ve su kaçağı bulunan nokta tespit edilerek sorunlu bölgenin tamiri ve bakımı yapılır. Bu cihazlar sayesinde zahmetsizce ve kısa sürede su kaçağı bulunan borunun tamiri gerçekleşmektedir.