Tıkanıklık Tespiti ve Açılması

TIKANIKLIK TESPİTİ VE AÇILMASI

Günlük hayatta sıkça kullanılan alanlardan banyo, tuvalet ve lavaboların giderleri kir birikmesi sonucunda tıkanabilir ve siz su basması ve kötü koku ile baş başa kalabilirsiniz. Geçmişte bu tür problemler zemini kırarak boruların değişmesiyle halledilirken günümüz teknolojisinin sunduğu imkanlarla kamera sistemleri kullanılarak tıkanıklık tespit edilir ve boru tıkanıklıklarının açılması için özel olarak geliştirilen robotlarla tıkanıklıklar temizlenebilir.

Tuvaletlerde oluşan tıkanıklıklar nedeniyle, üst üste gelen sular borulardan geçemez ve bunun sonucunda geri püskürtme olayı gerçekleşerek gider borusuna bağlı durumda olan herhangi bir delikten fışkırma meydana gelir. Bu durum istemeyeceğiniz bir durumdur. Bu durumun çözümü için eski yöntemlerde ki gibi fayans ve zeminlerin kırılması hem çevre kirliliğine hem de fazladan zaman kaybına neden olarak sizi boş yere uğraştırır. Gelişen teknolojiyle birlikte üretilen tıkanıklık açma cihazlarıyla zemin kırma işlemine gerek kalmadan, zaman kaybı yaşamadan kısa bir sürede bu sorunu çözüme kavuşturabiliriz. Firmamız bu alanda teknolojinin son imkanlarını kullanmaktadır.

Robotla Tıkanıklık Açma

Günümüzde yaşanılan konutlarda herhangi bir dairede meydana gelen tıkanıklık sorunu tüm dairelerin tesisatını olumsuz yönde etkiler. Meydana gelen tıkanıklık sorunu basit bir şekilde çözüme kavuşturularak ortadan kaldırılabilir. Ancak ana borular üzerinde meydana gelen tıkanıklık açma işlemleri daha zahmetli bir çalışma gerektirmektedir. Tıkanan boruların onarımını pratik bir şekilde halledebilen kamerayla tespit yöntemi sayesinde kameralı bir cihaz üzerinden gerçekleştirilerek sorunun ana kaynağına ulaşıp atık su borularının incelenmesine olanak sağlamaktayız. Kameralı cihazlar kullanılarak yapılan analiz sonucunda tıkanıklık yaşanan bölgeye bol tazyikli basınç uygulanarak o bölgede birikmiş olan atıkların ilerlemesine imkân tanınır. Tıkanan bölgeye basınç uygulaması başarısız olursa tıkanıklık açma işlemi için özel geliştirilen robotlar ile tıkanıklık temizlenir ya da ileri itme işlemi uygulanarak, zemin kırma gereği ortadan kaldırılır ve sorun çözüme kavuşmuş olur.

 Herhangi bir tıkanıklıkla karşı karşıya kaldığınızda uzmanlar tarafından size sunulan yardımdan faydalanmanız, yaşadığınız zaman kaybını ve daha fazla sorun yaşama durumunu ortadan kaldırır. Modern sistemlerle donatılan uzman çalışanlarımız bu tür işlemleri teknoloji alt yapısıyla hareket ederek maddi yönden tasarruf etmenizi de sağlamaktadır.