Tıkanmış Boruları Kırmadan Açmak

TIKANMIŞ BORULARI KIRMADAN AÇMAK

Yaşam alanlarımızda karşılaşabileceğimiz sorunlardan biriside atık su sistemlerinde yaşanan aksaklıklardır. Bu sorunların her zaman karşımıza çıkma ihtimali vardır. Firma olarak son teknoloji ürünü cihaz ve ekipmanlarımızla müşteri memnuniyetini kendimize prensip edinmiş durumdayız. Alanımızdaki yenilikleri ve gelişen teknolojiyi yakından takip ederek sahada hayata geçirmekteyiz.

Gider Borularında Tıkanma Nedenleri

Tesisat ve atık su devrelerinde yaşanan tıkanmaların temelinde kullanıcı bazlı hatalar olabileceği gibi, kimi zamanda montaj sırasında yapılan hatalardan kaynaklı aksaklıklarda olabilir. Tıkalı bir mutfak giderinde akla ilk gelecek şey gidere dökülenlerin neler olduğudur. Yağ gibi giderde akışkanın hızını düşürecek viskozitesi yüksek maddeler, zamanla birikerek tıkanmaya neden olmaktadır. Ayrıca devrelerde yaşanan tıkanıklığa bir diğer sebep olarak devre dizaynı gösterilebilir. Yeterli olmayan akış meyli sıklıkla karşılaşılan sorunlardandır. Eğer tıkanan bir tuvalet borusu ise tuvalete atılan ve akışı zayıflatan materyallerin varlığından bahsedilebilir. Tuvaletlere bilinçsizce yada kaza sonucu atılan maddeler tıkanmaya yol açabilmektedir.

Tıkalı Boruların Açılmasında Kullanılan Yöntemler

Tıkanmış atık su devrelerinde sorunun çözümüne ilişkin ana prensip, nokta atışı olarak tıkanma noktasının bulunmasından geçmektedir. Geçmişte bu sorunların çözümü konvansiyonel yollarla yapılmaktaydı. Yani tıkalı boru bulunana kadar borular kırılmak suretiyle bir işlem takip ediliyordu. Elbette bu yöntem zaman, iş gücü kaybı ve maliyet açısından son derece kullanışsızdı. Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek, müşterilerinin talepleri doğrultusunda kalite odaklı çalışan firmamız, bu tür ilkel yöntemleri kullanmamaktadır. Kullandığımız son teknoloji ürünü teçhizatlar ile hiçbir boruyu kırmadan nokta atışı ile sorunları tespit ederek minimum sürede sorunları profesyonelce çözmekteyiz.

Tesisat sistemlerinde yaşanan bu tür aksaklıkların çözümünde çözünürlük kalitesi yüksek kameralar, infrared teknolojisi ile çalışan cihazlar ve tıkalı boru açıcı robotlar gibi son teknoloji ürünü ekipmanları kullanmaktayız. Bu teçhizatların yardımıyla hiçbir boruya zarar vermeden ve herhangi bir yeri kırmadan çözüm sunmaktayız. Yüksek çözünürlükteki kameralar ile devre içi görüntüler elde ediyor, infrared dalga gönderen cihazlar yardımıyla tıkanan noktayı nokta atışı tespit ediyoruz. Tıkalı devrelerin içinden ilerleyen robot vasıtası ile hiçbir yeri kırmadan sorunu çözüme kavuşturuyoruz. Bu yöntemleri profesyonelce uygulayan firmamız müşterilerine kalıcı çözümler sunarak, zamandan ve nakitten tasarruf edilmesini sağlamaktadır.