Türkeli Tesisat Loader

MENÜ

Petek Temizleme

Petek Temizleme

 Petek temizleme, petekleri sökmeden ve etrafa zarar vermeden petek hattındaki kirli su kimyasal ilaç ve cihazlar kullanılarak temizlenir. Petek temizleme işlemi yapılırken cihazın en uygun noktaya bağlanmasına dikkat edilmesi gerekir. Böylece kirli su ve tortuların sistemden dışarı atılırken daha sağlıklı ve temiz bir yol ile dışarı atılması sağlanır.

 Petek temizleme cihazını bağlayacağımız en uygun yer kombi altı ve banyo içerisinde bulunan havlupanın bağlı olduğu vanalardır. Petek temizliği yapılmadığı takdirde zamanla ısı kaybı oluşur ve doğalgaz faturasının yüksek gelmesine neden olur. Su içindeki kireçler petekler içerisinde kireç tabakaları oluşumuna neden olur. Kireçler kalorifer tesisatının yüzüne yapışır ve borunun daralmasına neden olur. Bu durumlar karsısında petek tıkanmaları meydana gelir. Petek temizliği yapılırken pis su bitip temiz su gelene kadar temizliğin sonlandırılmaması gerekir.

 

Petek Temizleme ve Kalorifer Tesisatı Temizliği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

  • Peteklerin geç ısınması veya hiç yanmaması
  • Her zamandan daha fazla yakıt tüketilmesi
  • Peteklerin alt kısmının ısınmaması
  • Kombi alt borusundaki filtrenin sürekli tıkanması
  • Kombi gürültülü ses çıkarıyor ise
  •  Petek havası alınırken palı veya çamurlu su akması

 

Petek Temizliğini Neden Yaptırmalıyım?

 Petek temizliğini yaparken kullandığımız koruyucu kimyasal suyun geçtiği boruyu tertemiz yapar. Bu işlemi yaparken kirli suyun geçtiği kombi içindeki parçaları temizler ve devir daim motorunun daha sağlıklı çalışmalısına yardımcı olur. Böylelikle kombinizin ısı verimi oldukça yükselecektir. Bu nedenden dolayı petek temizliğini yaptırmanız önemlidir. Firmamız Türkeri Tesisat petek temizliğinde uzman tesisatçı ve profesyonel cihazlarla 7/24 İstanbul’un ilçelerinde hizmet vermektedir..

PETEK TEMİZLEME HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN