Türkeli Tesisat Loader

MENÜ

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti tam anlamıyla başlı başına önemli konulardan biridir. Şöyle ki ev ve iş yerleri gibi yaşam alanlarında temiz su ve pis su kaçaklarına çok sıklıkla rastlamaktayız. Bu durum fazlasıyla olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Bu sebeple su kaçağı tespiti mutlaka önemli bir yer kapsamaktadır. 

 

Su tesisatı‘nda yaşanılan başlıca sorunlardan bazıları;

 Borularınız zamanla deformasyona uğraması, inşaat zamanında aldığı darbeden kaynaklı hata, fabrikasyon üretim hatalı malzemeden kaynaklı kaçak, piyasa da adı duyulmayan plastik malzemelerden kaynaklı yada kalitesiz işçilikle ilgili sorunlar yaşamanız can sıkıcı durumlar ortaya çıkarabilir. 

 

Termal kamera: Tesisatın içerisindeki sıcak veya soğuk suyun geçti hattı gösteren cihazdır.Bir nevi Röntgen cihazı diyebiliriz. En çok sonuca ulaştığımız alettir diğer firmaların sonuç alamadığı kullanamadığı cihazı profesyonel bir şekilde kullanmaktayız. 100% noktasal tespit yapmaktadır.

 

Akustik dinleme cihazı: Soğuk ya da Sıcak su tesisatlarını yardımcı test pompası ile kolaylıkla hızlı bir şekilde ulaştığımız dinleme cihazıdır kaçak olan bölgeyi kırmadan tespit ettiğimiz alettir. 100% noktasal tespit yapmaktadır.

 

Nem ölçer: Cihaz nem veya sıvı temasında bulunan zemin veya duvarın ortalama 3 ile 5 cm derinliğe kadar nem seviyesini ölçmek için kullanılır bu cihaz yardımcı alet olarak kullanılır işi kolaylaştırır noktasal tespit yapılamaz.

 

Atık su (pissu) kamerası: Pis su giderlerindeki kaçakları el yardımıyla pimaşa  gönderdiğimiz kameranın cihaz üzerindeki görüntüsünü takip ederek pimaştaki çatlakları kırıkları conta sorunlarını tesisat hatalarını gördüğümüz cihazdır.

 

Evlerde ya da iş yerlerinde yaşanan bazı su kaçaklarını erken müdahale edilmesi gereken bazı bilgiler;

  • Su saatiniz musluk açık değilken dönüyorsa
  • Su faturanız daha önceki aylara göre yüksek geliyor ise
  • Seramiklerinizde renk değişimi oluyor ise
  • Duvarlarda rutubet, boya kabarması yada su çıkıyor ise
  • Parkenizde şişme oluyor ise
  • Kombiniz sürekli su eksiltiyor ise

 

Üst daireden su akıntısı var ne yapmalıyım?

 Öncelikle üst kattaki daire sahibiyle iletişim kurmalısınız. Dairenize su sızdığını öncelikle su saatini yanındaki vanaları kapatması gerektiğini söylemelisiniz, sonraki aşama ise  kaçağın noktasal olarak bulunması için tespit yapılması gerekmektedir. Türkeri Tesisat kırmadan dökmeden profesyonel cihazlar kullanarak  su kaçağının yerini noktasal  olarak tespit eder.

 

Tespit sırasında tadilat ya da kırım gerekmez: Firmamız teknolojik cihazlar sayesinde gürültü yapmadan kırmadan kısa bir süre içerisinde noktasal olarak su kaçağını bulur Türkeri Tesisat 7/24 günü her saati tespit işlemi yapmaktadır. Tespitten sonraki işlemde firmamız tadilatı da gerçekleştirmektedir. Su kaçağı olan bölge tespit edildikten sonra eğer ıslak zeminde ise örn:koridor banyo mutfak zemininde ise öncelikle seramik sökme işlemi uygulanır seramik ya da granit sökülmeyecek durumda ise noktasal kırım yapılarak arızalı boru yenisiyle kısmi değiştirilir parke ve duvardaki çalışmalarda anlaşıldığı taktirde firmamız tarafından tadilatı yapılmaktadır.

SU KAÇAĞI TESPİTİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN